#1 14.02.01 12:21

 Marek Kłos

Uczeń

Terminarz zajęć

Witam. Gdzie na forum są informacje co do godzin i terminów zajęć w dojo? Dziś chciałem pierwszy raz wziąć udział w zajęciach na 12 ale niestety przeszły mi koło nosa były na 8. Jeszcze jedno pytanie. Czy na zajęciach są wplecione elementy Kenjutsu czy trzymacie się państwo sztywno szkoły Iaido? Pozdrawiam serdecznie. Marek Kłos.


"Jedna chwila jest sukcesem w wiecznej walce"

Offline

#2 14.02.01 13:05

Re: Terminarz zajęć

Szanowny Panie Marku,
witam na forum Wrocławskiej Sekcji Iaido i już spieszę z odpowiedzią na pytania.

- Informacje odnośnie zajęć w dojo znajdują się na stronie głównej sekcji www.iaidowroclaw.pl  , co się tyczy zajęć sobotnich, są one mocno ruchome, nie zawsze między 12-14, a w zasadzie bardzo rzadko w tych godzinach, wolimy ćwiczyć z rana - dzisiejszy trening zaczął się o 8.00 a formalnie zakończył chwilę po 11.00.
Informacje dotyczące aktualnych treningów sobotnich są wywieszane na zamkniętej części forum, do której dostęp mają adepci naszej sekcji, dla osób które chcą dołączyć najlepszą drogą jest zapytać właśnie na forum, albo telefonicznie Sensei Mirellę (telefon kontatkowy znajduję się również na stronie) - jeśli zdecyduje się Pan do nas dołączyć, dostanie Pan pełen dostęp do forum i będzie Pan na bieżąco

- Co się tyczy Kenjutsu, nie mamy jego elementów na zajęciach, ponieważ nikt z nas go nie ćwiczy. Zgodnie z tym co się orientuję najbliższe rzetelne kenjutsu (takie, na które sam bym się wybrał), znajduje się w Krakowie, kolejne dopiero w Warszawie. Jednakże od czasu do czasu zdarzają się elementy Kendo, oraz ćwiczenia form Iaido w parach tj. interpretacje form, tak więc czasem bokken o bokken (lub shinai o shinai), stuknie, co jest przyjemne i pożyteczne.
Co do programu jaki na zajęciach realizujemy, to jest to Seitei Iaido oraz Koryu - Muso Shinden Ryu - tak więc na prawdę jest co wbrew pozorom robić i wynieść z tego sporo wiedzy, a przy tym umiejętności można - należy pamiętać że iaido/iaijutsu nie jest sztuką dla sztuki - jeśli traktujemy je jak sztukę walki mieczem, to dokładnie tego nas uczy - walczyć mieczem

Najlepsza drogą by zobaczyć, co robimy jest oczywiście przyjść na treningi. Standardowe treningi odbywają się w:
Poniedziałki i Środy w godzinach 6.30 - 8.00, no i Soboty, ale one są dość ruchome, zazwyczaj każda sobota jest ustalana na bieżąco w ciągu tygodnia który ją poprzedza. Oczywiście pierwsze zajęcia mają charakter wolny, można przyjść popatrzeć, ale dużo przyjemniej jest przyjść i poćwiczyć, a potem oczywiście zostać z Nami na dłużej.

No cóż, mam nadzieję, że udało mi się odpowiedź na Pańskie pytania, jeśli będzie Pan miał jeszcze jakieś, proszę pytać

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia na treningu,
Grzesiek

PS
Jeśli zdecyduje się Pan na dłuższą znajomość z nami tj. trenowania - będę prosił by zmienił Pan swój nick na swoje imię i nazwisko (albo przynajmniej imię i inicjał nazwiska) - ułatwia nam to komunikowanie się między sobą, nie trzeba pamiętać pseudonimów i od razu wiadomo kto co powiedział

Offline

#3 14.02.01 13:22

 Marek Kłos

Uczeń

Re: Terminarz zajęć

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź Z tego co udało mi się ustalić, najbliższe kenjutsu jest w Opolu. Są ludzie z Wrocławia, którzy tam dojeżdżają i sam się zastanawiam czy czasem się tam nie przejechać. Wspólnie, koszty dojazdu nie byłyby aż tak straszne. A na treningu iaido stawię się w poniedziałek.


"Jedna chwila jest sukcesem w wiecznej walce"

Offline

#4 14.02.01 13:24

Re: Terminarz zajęć

Zapraszamy zatem serdecznie

Offline

#5 14.02.26 19:10

 Marta Szczygłowska

Zainteresowany

Re: Terminarz zajęć

Marek? Byłeś już w Opolu?


Tel:     506 22 11 23
e-mail: tfu-rczosc@o2.pl

Offline

#6 14.02.26 19:25

 Marek Kłos

Uczeń

Re: Terminarz zajęć

Nie. Po pierwszym treningu iadio stwierdziłem, że nie mam sensu rzucać się na kenjutsu, w momencie w którym nie potrafię nawet dobrze trzymać miecza:) Zresztą po kilku treningach w naszym dojo nie czuję już potrzeby kenjustu. Wolę się skupić na naszym stylu.


"Jedna chwila jest sukcesem w wiecznej walce"

Offline

#7 14.02.26 22:10

Re: Terminarz zajęć

Marek, kliknąłbym "lubię to", ale nie ma takiej opcji na forum

Offline

#8 14.02.27 10:22

 Marta Szczygłowska

Zainteresowany

Re: Terminarz zajęć

Wspaniale
Do zobaczenia na macie.
Ps. Zajrzyj tu http://www.iaidowroclaw.pun.pl/viewtopi … d=289#p289 jest praca domowa na sobotę


Tel:     506 22 11 23
e-mail: tfu-rczosc@o2.pl

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hardstyle-ownia.pun.pl www.naruciakzadzi.pun.pl www.klanfreestyle.pun.pl www.pocketmonsters.pun.pl www.treningpilkarski.pun.pl